برپایی هفدمین کنکره بین المللی نهج البلاغه 5 شنبه 9 مهر ماه 94 در یزد

برپایی هفدمین کنکره بین المللی نهج البلاغه 5 شنبه 9 مهر ماه 94 در یزد


 

 ارائه مقالات  برتر کنکره  بین المللی نهج البلاغه  ساعت 8:30 صبح پنج شنبه 9 مهرماه 94 در مسجد جامع یزد

هفدهمین کنگره بین المللی نهج البلاغه، روزهای پنج شنبه ۹ و شنبه ۱۱ مهر ماه امسال به میزبانی استان یزد برگزار می‌شود.


حضور اساتید خارجی از کشورهای آلمان، ترکیه، چین، عراق، لبنان، سوریه و برگزاری این کنگره در مسجد جامع یزد به عنوان نماد فرهنگی و دینی تشیع، از دیگر ویژگی‌های شاخص این کنگره در استان یزد است.

حضور و همراهی دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی، شهید بهشتی، علوم و حدیث، دانشگاه یزد، دانشگاه آزاد واحد یزد، موسسه بین المللی فرهنگی اکو و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را از جمله ویژگی‌های علمی و پژوهشی این کنگره است.

نمایش ۱ هزار و ۱۰۰ عنوان کتاب مرتبط با حضرت علی و نهج البلاغه، رونمایی از ۱۱۰ اثر هنری با موضع نهج البلاغه، برگزاری نمایشگاه آثار هنری خط، نقاشی خط، خوشنویسی ایرانی، لاتین و برگزاری نمایشگاه عکس «نجف به روایت تصویر» از دیگر برنامه‌های این کنگره در استان یزد است.

۸۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال، که از این تعداد ۱۲ مقاله به عنوان مقاله‌های بر‌تر توسط داوران انتخاب و به آن‌ها پذیرش علمی و پژوهشی کنگره بین المللی نهج البلاغه اهدا می‌شود.

چاپ مقالات ارسالی در کتاب اول کنگره، تشکیل دو کمیته تخصصی آموزش مدیران علوی و کمیته تحلیل عملکرد مدیران علوی، رونمایی از سوگند نامه مدیران علوی به عنوان منشور حرفه‌ای مدیران و تجلیل از ۳ فعال عرصه نهج البلاغه، را از جمله برنامه‌های در دستورکار این کنگره در استان است.

به نقل از خبرگزاری برنا