نشست دبیر کل کنگره با استاندار محترم یزد

نشست دبیر کل کنگره با استاندار محترم یزد


در طی دیدار دبیر کل کنگره هفدهم نهج البلاغه با استاندار یزد، حجت الاسلام زارع( رئیس شورای اسلامی شهر)، حجت السلام مطهریان(عضور شورای اسلامی شهر)، حجت الاسلام ابویی (عضو هیئت رئیسه کنگره)، عظیمی زاده(شهردار)،امین مقدم(معاون خدمات شهری و دبیر کل کنگره)، دشتی (مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی) در جلسه حضور داشتند.

میر محمدی: اقدامات صورت گرفته در دفتر بنیاد نهج البلاغه یزد و روند اجرائی هفدهین کنگره بین المللی نهج البلاغه شایسته تقدیر است.


به گزارش معاونت خدمات شهری شهرداری یزد، "میر محمدی" استاندار یزد، اذعان داشت، اقدامات صورت گرفته در زمینه فعالیت­های بنیاد و کنگره  بین المللی نهج البلاغه، شایسته تقدیر است.
در جلسه ای که در محل دفتر استاندار یزد برگزار گردید، "میر محمدی" استاندار یزد، استمرار برنامه های فرهنگی نهج البلاغه تا کنگره سال بعد و عدم توقف این حرکت علوی را یک اقدام درخور توجه عنوان کرد.

حجت الاسلام زارع، رئیس شورای اسلامی یزد، این اقدام فاخر فرهنگی را مایه افتخار یزد دانست و  افزود: دستورات حضرت امیر بایستی مدنظر مدیران علوی شهر قرار بگیرد.

"عظیمی زاده" شهردار یزد  افتتاح دفتر بنیاد نهج البلاغه در محل خانه وزیری را مورد  اشاره قرار داد و افزود در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی و اشاعه فرهنگ علوی، شهرداری یزد در زمینه حمایت از بنیاد از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد و تمام توان خویش را جهت برگزاری کنگره ای وزین و درخور جایگاه والای نهج البلاغه بکار گرفته است.
"
ابویی" عضو هیئت رئیسه کنگره و  مدیر دفتر بنیاد نهج البلاغه یزد نیز در ادامه به عملکرد یک ساله بنیاد نهج البلاغه اشاره نمود و افزود بیش از یکصد نفر از علاقه مندان و فعالان در زمینه نهج البلاغه در دوره های آموزشی تربیت مربی نهج البلاغه شرکت نموده اند. همچنین کتابخانه دیجیتال و یک مجموعه از آثار هنری مرتبط با نهج البلاغه در فرهنگسرای قرآن و عترت شهرداری یزد راه اندازی گردیده و در دسترس علاقه مندان می باشد.
"جعفر امین مقدم" دبیر کل کنگره بین المللی نهج البلاغه، با ارائه گزارش کاملی از برنامه ریزی های صورت گرفته در جهت برگزاری کنگره، اذعان داشت رهنمودهای استاندارمحترم در هیئت رئیسه کنگره و حمایت های شهردار محترم و شورای اسلامی در  تمام مدت راهگشا بوده است.
دبیر کل هفدهمین کنگره بین المللی نهج البلاغه، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به مقوله فرهنگ و نهادینه کردن فرهنگ علوی افزود به منظور بهره گیری هرچه بیشتر از فرمایشات حضرت امیر در نهج البلاغه در خصوص نحوه مدیریت و حکومت و اشاعه آن، به بیان رزومه اعضای هیئت علمی و دبیران  کنگره که از اساتید برجسته دانشگاه در حوزه مدیریت می باشند،  پرداخت و تصریح کرد: محور کنگره درخصوص مدیریت و حکومت علوی بوده و دبیرخانه کنگره مقالات ارسالی قابل توجهی را دریافت نموده و فرآیند داوری مقالات نیز به پایان رسیده است.
امین مقدم در ادامه با اشاره به بخش بین الملل کنگره افزود: با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در کنگره میهمانان خارجی از کشورهای مختلف و تعدادی از فعالان علمی در سطح کشوری و بین المللی حضور دارند و این مسئله به اشاعه فرهنگ علوی در سطح جهانی کمک شایانی می نماید.

برگزاری نمایشگاه آثار فرهنگی و هنری در حاشیه برگزاری کنگره، انتخاب مسجد جامع به عنوان محل برگزاری و تاکید بر کارکرد علمی و مذهبی مسجد، اعطای نشان عالی نهج البلاغه به مترجم برگزیده نهج البلاغه ونشان عالی هنری به هنرمندان متعهد علوی، انتشار کتاب یاد نامه کنگره هفدهم از مقالات اساتید و منتخب مقالات ارسالی و ترجمه چکیده تمامی مقالات به انگلیسی و عربی، رونمایی از سوگند نامه مدیران علوی و .... از مواردی بود که وی درباره آن توضیحاتی ارائه نمود. 

به نقل از هفدمین کنکره بین المللی نهج البلاغه

:http://nbcong.ir/fa/news.php?rid=12